[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: galerija  
Forumas » Namų šiluma » Augmenija » Orchidėjos (Viskas apie orchidėjas)
Orchidėjos
galerijaData: Trečiadienis, 2009-05-27, 3:39 PM | Žinutė # 1
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Pirkimas...
Auginimas...
Priežiūra... 
galerijaData: Trečiadienis, 2009-05-27, 3:55 PM | Žinutė # 2
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Substratas:
Phalaenopsis orchidėja turi būti auginama pralaidžiame substrate, kurio pagrindas - stambūs pušies žievės gabaliukai arba stambūs kokoso riešuto kevalo gabaliukai. Substrate neturi būti durpių! Užsilaikiusi drėgmė, nuolatinis laistymas, kai šaknims neleidžiama pradžiūti, paprastai tampa šaknų pūvimo priežastimi.

Laistymas: Kada reikia laistyti orchidėją, Jums parodys jos šaknys! Auginimas permatomame vazonėlyje leidžia stebėti orchidėjos šaknų pokyčius. Šaknis būdama drėgna - žalios spalvos, būdama sausa - šviesiai pilkos spalvos. Kol matote, kad vazonėlyje šaknys yra žalios, šviesiai žalios, tik lengvai žalsvos, tol Jūsų orchidėjos laistyti nereikia. Kai tik šaknys pasidaro šviesiai pilkos, Jūsų orchidėją jau reikia laistyti. Kai laistote turite palieti gausiai! Liekite tol, kol visos Jums matomos šaknys pasidarys žalios. Laistoma per vazonėlio viršų. Vanduo turi būti kambario temperatūros! Po laistymo vazonėlyje neturi likti vandens, visas jo perteklius turi išbėgti.

Persodinimas:
1. Paliekite augalą ir išimkite iš vazono;
2. Atsargiai, saugodami augalo šaknis, nuimkite nuo jų senąjį substratą;
3. Pašalinkite sudžiūvusias ar supuvusias šaknis. Pjūvio vietas šiek tiek pabarstykite pelenais arba anglies milteliais;
4. Į naują vazoną 2 cm sluoksniu įberkite drenažo. Ant drenažo šiek tiek įpilkite naujo substrato.
5. Patalpinkite augalą ir į tarpus tarp šaknų nespausdami pilkite naują substratą;
6. Vazonėlio viršų apdėliokite drėgnais kiminais;
7. Naujai pasodintas augalas pirmą kartą laistomas priklausomai nuo jo būklės. Jei jo šaknys buvo pažeistos pūvinio, tuomet laistyti reikia praėjus savaitei/dviem po persodinimo, o jeigu augalo šaknys buvo sveikos, tuomet laistyti galima iš karto po persodinimo.

Po žydėjimo:
Phalaenopsis orchidėja neturi ramybės periodo, tad praėjus keliems mėnesiams po žydėjimo ji ir vėl gali žydėti. Labai dažnas klausimas: Ar reikia pašalinti/nukirpti nužydėjusį žiedkotį? Į šį klausimą yra du galimi atsakymai: vienas iš jų, kad galite pašalinti visą žiedkotį arba galite pašalinti tik žiedkočio viršutinę dalį, t.y. kur buvo sukrauti žiedai. Phalaenopsio žiedkotis yra suskirstytas nareliais, kitaip vadinamomis "miegančiomis akutėmis". Iš tos akutės ant žiedkočio formuojasi žiedai arba išleidžiama papildoma šakelė. Svarbu žinoti, kad iš išnaudotos, t.y. pražydėjusios akutės antrą kartą žiedo nebus, todėl nėra prasmės ją palikti. Jei norite, kad orchidėja ant to pačio žiedkočio sukrautų žiedus turite jį sutrumpinti iki neišnaudotos akutės. Kerpant reikia palikti 1 cm virš miegančios akutės. Labiausiai tikėtina, kad Jūsų orchidėja naują žiedyną ims auginti iš aukščiausiai paliktos akutės. Jei pašalinsite visą žiedkotį, atėjus žydėjimo laikui ji išleis naują žiedkotį!

Yra keletas rūšinių Phalaenopsių, kurių žiedkočių negalima šalinti!!! Jie pakartotinai ant jų sukrauna naujus žiedus, tai:
Phalaenopsis amboinensis;
Phalaenopsis lueddemanniana;
Phalaenopsis pulchara;
Phalaenopsis mannii;
Phalaenopsis cornu - cervi;
Phalaenopsis violacea.

Dauginimas:
Phalaenopsis orchidėja nesidaugina vegetatyviniu būdu. Dažniausiai dėl aukštos aplinkos temperatūros pasitaiko atvejų kai ant stiebo, vietoj žiedų užaugina "keikį". Tokiu atveju reikia laukti, kol naujas auginukas užsiaugina savo šaknis (bent viena iš jų turi būti nors 5 cm). Tuomet galima jį atskirti ir pasodinti atskirai. Mažus auginukus patogiau auginti vien kiminuose, nes kuo vazonėlis mažesnis, tuo drėgmė greičiau išgaruoja, tuo dažniau reikia laistyti, o kiminai turi savybę ilgai palaikyti drėgmę ir yra pralaidūs orui. 
Forumas » Namų šiluma » Augmenija » Orchidėjos (Viskas apie orchidėjas)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: