[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: galerija  
Forumas » Namų šiluma » Gyvūnija » Šunys (Viskas apie šunis)
Šunys
galerijaData: Trečiadienis, 2009-05-27, 3:57 PM | Žinutė # 1
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Viskas apie šunis.


 
galerijaData: Antradienis, 2009-09-01, 1:39 PM | Žinutė # 2
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Šunų veislės:

Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras.
Airių kviečiaspalviai terjerai anksčiau buvo fermos šunys, medžiotojai. Manoma, kad tai viena seniausių Airijos šunų veislių.

Airių seteris
Išvestas iš įvairių seterių, spanielių. Seniau airių seteris buvo raudonai baltas šuo su kiek trumpesnėmis kojomis nei jis yra šiandien. Tai puikus medžiotojas.

Akita
Akita kilę iš Japonijos. Šiandien tai nacionalinė Japonijos šunų veislė, kartais net vadinama gyvu paminklu. Šie šunys saugodavo Imperatorius.

Amerikiečių kokerspanielis
Amerikiečių kokerspanieliai buvo išveisti iš anglų kokerspanielių atvežtų į Jungtines Amerikos Valstijas.

Anglų kokerspanielis
Pirmoji informacija apie spanielius aptinkama 1300 m. Tačiau tik po 500 metų Anglų spanieliai buvo suskirstyti i septynias rūšis. Kokerspanieliai puikūs medžiotojai.

Anglų mastifas
Mastifus kovojančius drauge su šeimininku, teko atremti Cezariui 55-aisiais metais įsiveržusiam į Britaniją.

Auksaspalvis retriveris
Išvestas Britų salose, greičiausiai sukryžminus šviesius lygiaplaukius retriverius su vandens tvidspanieliais, kitais spanieliais, seteriais ir galbūt net su niūfaundlendais.

Australų aviganis
Veislės pavadinimas neturi nieko bendra su Australijos žemynu. Nepaisant, kad šios veislės šunys vadinami Australų aviganiais, jų kilmės šalis JAV.

Barzdotasis kolis
Barzdotieji koliai judrūs, vidutinio dydžio šunys. Gauruotas kailis dengia visą kūną. Turi didelę galvą ir dantis. Akys plačios ir jų spalva dera su kailio spalva.

Basendžis
Pirmieji pėdsekiai, šunų panašių į basendžius aptinkami Egipte, piešiniuose ant sienų, prieš penkis tūkstančius metų.
 
galerijaData: Antradienis, 2009-09-01, 1:56 PM | Žinutė # 3
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Basethaundas. Basetas.
Tai pakankamai sena veislė. Ją aprašė ir Šekspyras. Tyrinėjimai parodė jog veislė buvo pristatyta 1863 metais Paryžiuje vykusioje šunų parodoje.

Belgų aviganis griunendalis
Belgų aviganiai buvo išvesti ūkiui – prižiūrėti avių bandas, jas saugoti. Šiandien tai universalūs tarnybiniai šunys bei puikūs šeimos kompanionai.

Belgų aviganis lakenua
Belgų aviganių lakenua kailis suteikia šiam aviganiui unikalią išvaizdą. Spalva raudonmedžio su juodais persidengimais. Kūnas tvirtas ir taisyklingų proporcijų.

Belgų aviganis malinua
Belgų aviganių malinua šunų veislės standartui apibūdinti dažnai vartojamas žodis "kvadratas", šuns kūno ilgis yra toks pat kaip ir aukštis.

Belgų aviganis terviurenas
Elegantiški Belgų aviganių terviurenai yra grakštūs, liekni, raumenys tvirti, bet nėra dideli. Akys mažos, tamsios, migdolų formos. Ausys turi lygiakraščio trikampio formą.

Bergamo aviganis
Bergamo aviganiai yra senovinė veislė, kuriai apie 2000 metų. Bergamo protėviai pasklidę Alpių kalnų grandinėje. Šie šunys stiprūs, drąsūs ir protingi, turi gerą pusiausvyrą.

Berno zenenhundas
Tiksliai kilmė nežinoma, tačiau greičiausiai, viskas prasidėjo nuo fermos šunų, Šveicarijos kalnuose. 18 a. piešiniai vaizduoja Berno zenenhundus.

Biglis
Biglis buvo išvestas Anglijoje, prie to prisidėjo karalienė Elžbieta. XIX amžiuje bigliai buvo atvežti į Prancūzija, kur išpopuliarėjo dėl savo meilumo, švelnumo ir draugiškumo.

Bobteilas
Bobteilai yra dideli, taisyklingų proporcijų, judrūs, turi gausų gauruotą kailį. Kūnas raumeningas. Šuns akys gali būti mėlynos, rudos arba viena vienos, o kita kitos spalvos, nosis didelė, juoda.

Bokseris
Bokserio protėviai buvo dviejų rūšių vokiečių mastifų šunys. Vėliau jie buvo sukryžminti su buldogais ir mastifais. Juos mėgo dėl puikių pasirodymų bulių kautynėse ir sugebėjimo medžioti.
 
galerijaData: Antradienis, 2009-09-01, 2:15 PM | Žinutė # 4
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Dalmatinas
Daugybė ginčų kyla dėl šios veislės atsiradimo ir kilmės paaiškinimo. Pirmieji pėdsakai aptinkami senovės Egipte. Kiti teigia jog dalmatinų šaknys Kroatijoje.

Dobermanas
Nors dobermanas ir geraširdiškas žmonių atžvilgiu, bet visuomet pasirengęs apginti savo šeimininką. Jo kūnas taisyklingas, galingas, krūtinė - gili ir pakankamai plati.

Džeko Raselo terjeras
Džeko Raselo terjeras išveistas Anglijoje 19-ame amžiuje, dvasininko vardu Džekas Raselas. Šis mažas terjeras buvo naudojamas medžioklėje, medžiojant lapes, kasant grobį iš urvų.

Flamandų buvjė
Belgijos Flandrijos regione buvo auginamas ūkyje, saugoti ir ganyti galvijams. Pirmojo pasaulinio karo metu šios veislės šunys buvo beišnykstantys.

Hovavartas
Hovavartas yra labai sena darbinė veislė. Pavadinimas kilęs iš dviejų žodžių Hova - der Hof (kiemas), Wart - der Wachter (sargas).

Ilgaplaukis kolis
Kolis buvo ilgą laiką nežinomas toliau už Škotijos ribų. Tačiau šiandien tai vieną populiariausių veislių pasaulyje. Pirmieji koliai buvo smulkesni.

Jorkšyro terjeras
Jorkšyro terjeras šiandien labai skiriasi nuo senųjų jorkšyro terjerų kilusių iš Šiaurės Angijos. Aptinkamos kelios Jorkšyro terjero veislės kilmės ir vystymosi istorijos.

Kelpis
Kelpis turi kompaktišką kūną ir gerai išvystytas kūno dalis. Galva pailga ir siaura. Dvigubas kailis susideda iš trumpo tankaus pokailio ir tiesaus, kieto vandens nesugeriančio išorinio kailio.

Keribliūterjeras
Keribliūterjeras kilęs iš Airijos, Kerio regiono, nuo kurio pavadinimo ir kilo veislės pavadinimas. Airijoje jis dar vadinamas mėlynuoju terjeru.

Kernterjeras
Kernterjeras atkeliavo iš Škotijos šiaurės ir šiaurės vakarų aukštumų bei Vakarų Salų. Uolėtose pakrantėse (ang. Cairns – akmenų krūvos) jie vikriai gaudė lapes, barsukus, ūdras. Kernterjerus laikė ir didelių dvarų savininkai, ir ūkininkai.
 
galerijaData: Antradienis, 2009-09-01, 2:26 PM | Žinutė # 5
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Komondoras
Komondorai yra masyvūs, jų eisena didinga. Visas komondorų kūnas padengtas ypatingomis baltos spalvos vilnoninėmis virvutėmis, kurių ilgis 20-27 cm.

Kuvasas
Kuvasai didingi, proporcingi, balti aviganiai su labai gražia galva. Šie šunys raumeningi, bet nedidelės apimties. Kailis vidutinio ilgumo.

Labradoro retriveris
Labradoro retriveris kilęs iš Devono, - Anglijos. Žvejai atsigabeno jį į Šiaurės Ameriką. Buvo vertinamas už savo ištvermę, sugebėjimą rasti ir atnešti smulkius žvėrelius medžioklės metu.

Landsyras
Landsyrai kilę iš Vokietijos ir Šveicarijos. JAV ir Didžiojoje Britanijoje landsyrai priskiriami tai pačiai veislei kaip niūfaundlendai.

Lenkų žemumų aviganis
Kailis ilgas, banguotas, povilnė minkšta. Visos spalvos galimos, tačiau dažniausiai pasitaiko baltos ir pilkos arba juodos deriniai.

Levretė
Tai labai sena veislė. Į levretes panašūs šunys buvo aptinkami Egipte prieš 6000 metų. Vėliau šuneliai pasiekė Romą.

Maltos bišonas
Faktai apie maltos bišonus arba malteses, kurios visada spinduliavo grožiu ir elegancija, istorijoje yra aptinkami prieš daug metų.

Marema (Abrucų aviganis)
Marema (Abrucų aviganiai) kilnūs, išskirtinės išvaizdos šunys. Galva panaši į lokio. Stiprus žandikaulis. Nosis juoda, bet bėgant laikui darosi rožinė-ruda.

Maskvos sarginis
Maskvos sarginiai išvesti tuometinėje SSRS 1950 – 1960. Rusijos kariuomenė norėjo sukurti šunų veislę, kuri pakęstų atšiaurų klimatą.

Mopsas
Tai viena iš seniausių veislių kilusi iš Azijos, Kinijos. Manoma, kad pirmieji mopsai Europoje atsirado tada, kai buvo atvežti į Olandiją XVI a.
 
galerijaData: Antradienis, 2009-09-01, 2:40 PM | Žinutė # 6
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Mudžis
Mudžiai turi pleišto formos galvą. Žandikauliai raumeningi. Mudžių akys tamsiai rudos spalvos ovalo formos. Ausys stačios, turi apverstos V formą.

Olandų aviganis
Olandų aviganiai būna: trumpaplaukiai, ilgaplaukiai, šiurkščiaplaukiai. Nors olandų aviganių kailių tipai skirtingi, spalvų variantai vienodi.

Parsono Raselo terjeras
Parsono Raselo terjeras išveistas Anglijoje 19-ame amžiuje, dvasininko vardu Džekas Raselas. Šis mažas terjeras buvo naudojamas medžioklėje, medžiojant lapes, kasant grobį iš urvų.

Pekinas
Pekinai buvo garbinami dėl manymo jog sugeba atbaidyti piktas dvasias. Kilę iš Kinijos. Pavogus šunelį vagiui grėsė mirties bausmė, o mirus imperatoriui jo Pekinas buvo palaidotas kartu.

Pietų Rusijos aviganis
Istorikai ir kinologai turi skirtingas nuomones apie Pietų Rusijos aviganių kilmę. Tačiau yra faktų, dėl kurių niekas nesiginčija: Pietų Rusijos aviganių protėvis yra vilkas.


Pikardijos aviganis

Tai vidutinio dydžio, gerai sudėtas, raumeningas šuo. Ausys stačios, aukštai iškeltos, gan plačios. Derėtų dresuoti nuo mažumės, mokyti būti draugišku.

Pinčeris
Pirmoji pinčerio paskirtis buvo medžioti įvairius smulkius ūkio kenkėjus, saugoti turtą, varyti ir ganyti gyvulius. 1879-aisiais metais veislė oficialiai pripažinta Vokietijoje.

Pirėnų aviganis
Galva maža. Akys tamsios, kūnas ilgas. Kailis ilgas, tankus. Tai gana mažas šuo, lyginant su kitais aviganiais.

Prancūzų buldogas
Prancūzų buldogai buvo pradėti veisti Anglijoje kaip miniatiūrinė Anglų Buldogų versija. 1860-aisiais prancūzų šunų veisėjai atsivežė keletą šių mažų buldogų iš Didžiosios Britanijos ir sukergė su prancūzų terjerais.

Pudelis
Nepaisant to, kad pudeliai vakarų Europje yra žinomi tik 400-us metų, jų kilmė diskutuotina. Į pudelius panašūs šunys buvo vaizduojami jau antikiniuose meno kūriniuose.
 
galerijaData: Antradienis, 2009-09-01, 2:49 PM | Žinutė # 7
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Ryzenšnauceris
Veislė išveista Vokietijoje. Žodis „Schnauze“ vokiškai reiškia „snukis“. Pradžioje ryzenšnauceriai buvo gyvulių bandų ganytojai Bavarijoje, vėliau apsaugos šunys policijoje.

Rodezijos Ridžbekas
Rodezijos Ridžbekai kilę iš Pietų Afrikos, Zimbabvės. Šie šunųs išsiskiria savo ypatinga ketera. Keteros plaukai auga priešinga kryptimi nei visas kailis. Būtent dėl šio bruožo jie buvo pavadinti Ridžbekais. Ridge (angl. k. - pasišiaušęs), back (angl. k. - ketera).

Rotveileris
Kilę iš italų mastifų. Viduramžiuose ganė bandas gyvulių, mūšiuose gindavo savo šeimininkus, dėl savo tvirto ir sargaus būdo šeimininkai patikėdavo visus savo turtus ir parišdavo jiems po kaklu.

Rusų toiterjeras
Prasidėjus XX a. toiterjerai buvo vieni populiariausių šunų Rusijoje. Tačiau 1920-1950 metų periodu į šali buvo įvežama vis mažiau šuniukų, tai įtakojo, ženklų šuniukų skaičius sumažėjimą.

Samojedas
Jau gilioj senovėj Sibire žvejai ir medžiotojai augino šiuos šunis, kurie traukdavo jų roges. 1889-aisiais metais keliautojas Robert'as Scott'as kelis samojedus atsivežė į Angliją.

Senbernaras
Tai labai sena veislė. XVII a. vienuoliai ieškodavo kalnuose pasiklydusių ir sušalusių žmonių. Daugiau nei du tūkstančiai žmonių buvo išgelbėta pasitelkus į pagalbą senbernarus.

Sibiro haskis
Kilę iš Sibiro, haskiai buvo atvežti į Aliaską 1909-ais metais. Buvo skirti traukti rogėms, ganyti ir atlikti sargo funkcijas. Puikiai prisitaikydavo prie atšiaurių Sibiro sąlygų ir ištvermingai dirbti.

Šarpėjus
Šarpėjaus protėviai nėra aiškiai žinomi. Tai galėtų būti čiau čiau palikuoniai, tačiau vienintelis tikras jų panašumas, tai liežuvio spalva.

Ši cu
Ši cu kilmė nėra visiškai aiški. Ši cu kilę iš Tibeto, kur buvo laikomi šventyklose, kaip šventi šunys. Yra žinoma, kad jie kartais buvo dovanojami Kinijos imperatoriams.

Šiurkščiaplaukis foksterjeras
18 a. Anglijoje buvo laikomi medžioti lapes. Jų darbas buvo ištraukti lapę iš jos urvo. Taip pat gaudydavo žiurkes.
 
galerijaData: Antradienis, 2009-09-01, 2:57 PM | Žinutė # 8
Admin
Grupė: Administratorius
Žinutė: 1751
Statusas: atsijungęs
Škotų terjeras
Škotų terjeras buvo išveistas Škotijoje 1700 metais, bet toks terjeras kokie yra šiandien, tokio dydžio ir kūno formų, buvo išveistas apie 1890-uosius metus.

Taksas
Yra nuomonė jog taksai atsirado Senovės Egipte, tačiau iš tiesų taksas buvo išveistas Vokietijoje prieš daug šimtų metų, medžioti ir susekti barsukus, lapes, kiškius. Turi "terjeriško" charakterio.


Trumpaplaukis kolis

Kolis buvo ilgą laiką nežinomas toliau už Škotijos ribų. Tačiau šiandien tai vieną populiariausių veislių pasaulyje. Pirmieji koliai buvo smulkesni.

Trumpaplaukis vengrų vižlas
Vižlas - vengrų medžioklinis šuo išvestas iš kelių antikinių šunų veislių. Po antrojo pasaulinio karo veislė buvo beveik išnykusi.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras
XIX a. viduryje kernterjerų veislės šuneliai atsivesdavo baltų šuniukų. Jie buvo pradėti veisti kaip baltieji kernterjerai. Buvo naudojami medžioti žiurkėms, lapėms ir kitiems smulkiems gyvūnams.

Valų korgis kardiganas
Ilgas, žemas šuo. Ausys labai didelės, stačios. Kaukolė plati ir plokščia. Uodega žemai nuleista. Krūtinė vidutiniškai plati. Akių spalva atitinka kailio spalvą.

Valų korgis pembrukas
Žemas, tvirtai sudėtas, drąsus. Ausys didelės, stačios. Kaukolė plati, primena lapės. Akys tamsios, nosis juoda.

Vokiečių aviganis
Vokiečių aviganiai buvo išveisti kryžminant ilgaplaukius, trumpaplaukius ir šiurkščiaplaukius aviganius.

Vokiečių dogas
Ant senovinės monetos Graikijoje iškaltas šuo, labai panašus į vokiečių dogą. Vokiečių dogas retkarčiais vadinamas „visų šunų Apolonu“.
 
Forumas » Namų šiluma » Gyvūnija » Šunys (Viskas apie šunis)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: